Харьківська фабрика театрального реквізиту ХАРЬКІВСЬКА ФАБРИКА
ТЕАТРАЛЬНОГО РЕКВІЗИТУ

Українська
Карта сайта ICQ Почта
Адрес ВАТ Ф.Т.Р. м. Харків,пров.Сериківський, 2
Фотогалерея продукції


Про фабрику


Головна Історія
Історія | Фабрика театрального реквізиту
ОАО ФТР

Історія

 

Історична довідка про Ф.Т.Р.

 

Харківська фабрика театрального реквізиту серед підприємств легкої промисловості Харківської області та Східного регіону України, займає одне з лідируючих місць.
Протягом останніх п'яти років, підприємство динамічно розвивається, вдосконалює технологічні процеси, оновлює обладнання та асортимент продукції, підвищує її якість, збільшує обсяги виробництва.

Фабрика театрального реквізиту багато років було значним підприємством, яке спеціалізувалося на виробництві продукції театрального призначення: театральних костюмів, одягу сцени, трикотажу побутового та спеціального призначення.
На початку ринкових перетворень в Україні, замовлення на театральні види продукції були відсутні зовсім, тому керівником та фахівцями підприємства були здійснені заходи по зміні напрямків діяльності, оновлення асортименту продукції. Створений відділ маркетингових досліджень вивчав споживчий попит, вимоги і ємність ринку робіт, товарів, послуг, надавав необхідну інформацію, на базі якої були проведені зміни в технології, освоєння нові види продукції.


Зараз основною діяльністю фабрики є виготовлення швейних і трикотажних виробів різного призначення. До 50% у загальному обсязі виробництва займає формений одяг для вищого командного та офіцерського складу збройних сил України, а саме: Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Служби прикордонних військ, Служби державної охорони, Міністерства з надзвичайних ситуацій.


Виконуються замовлення на виготовлення форменого та спеціального одягу для всіх підрозділів Укрзалізніцi, податкової адміністрації, Ветнадзору, Прокуратури, Управління праці та інших державних органів.

Ф.Т.Р. єдине підприємство в Харківській області, яке надає послуги з пошиття форменого одягу службовцям силових структур за індивідуальними замовленнями.

 

У серпні 1993 року підприємство було переведено в новий статус - відкритого акціонерного товариства, з того часу почався новий період в його розвитку. Зберігаючи добрі традиції, професійних фахівців, оновлюючи виробничі потужності, фабрікаежегодно нарощує обсяги виробництва.
Впровадження сучасної технології, введення системи комп'ютерного конструювання та моделювання одягу - САПР, дозволило значно розширити асортимент продукції, надати їй сучасного вигляду, поліпшити якісні показники.

 

Сьогодні фабрика театрального реквізиту є значним постачальником форменого одягу в Східному регіоні України.

 

Про керівництво Ф.Т.Р.

 

Кардинальні зміни на підприємстві відбулися завдяки значному особистому внеску його керівника - директора Ф.Т.Р. Скіданова Миколи Олександровича.

З 1976 року він працював головним механіком, був призначений заступник директора, а з червня 1990 очолив підприємство. Має дві вищі освіти - технічну та економічну, закінчив Харківській політехнічний інститут і Інженерно-економічний інститут, за фахом він професійний організатор виробництва.
Завдяки зусиллям директора, творчого пошуку, знання принципів ринкової економіки, не залучаючи жодної копійки кредитних або інвестиційних коштів, тільки за рахунок правильної економічної стратегії та організаторських здібностей керівника, фабрика театрального реквізиту знайшло свій сегмент ринку і зайняло в ньому видатні позиції.

 

Саме такі керівники, професіонали, які досконало володіють сучасними методами управління виробництвом, забезпечують успішну роботу своїх підприємств, визначають майбутню економічну стабільність країни.
Особливість сучасності полягає в тому, що на плечі кожного покладається відповідальність за долю людей, за справу, якого себе присвятив. Це потребує значних вкладень часу, сили, інтелекту.

 

Директор фабрики впевнений, що у сфері управління виробництвом, сперечається фундамент успіху економіки країни. Біля керівника з такими поглядами групуються фахівці, які поділяють його погляди, прикладають зусилля для досягнення позитивних результатів, динамічного розвитку підприємства, зростання всіх його основних показників діяльності.

 

Виробляти необхідну та якісну продукцію - це незаперечне правило ринку товарів, робіт, послуг. Харківська фабрика театрального реквізиту нині випускає більш ніж 300 найменувань різних видів продукції з текстилю і трикотажних виробів, з них більш ніж 150 найменувань нових видів товару сучасних моделей, конструкцій, які розроблені відділом підготовки виробництва - конструкторами, модельєрами, художниками, технологами.
Нового сучасного характеру набула і театральна продукція. Її замовники висувають високі вимоги до пошиття й оздоблення театральних костюмів, одягу високохудожнього рівня. Фахівці з виготовлення театральної продукції створюють привабливі нові орнаменти, вишукані прикраси.

 

Це дозволило відновити відносини з творчими колективами високого рангу, учасниками фестивалів, переможцями різних конкурсів. Обсяги виготовлення театральної продукції постійно зростають.
Особливою вишуканістю відрізняється одягу для сцен європейського рівня для театрів, яким прикрашені Харківської драматичний театр ім. О. С. Пушкіна, Конференц зал Академії правових наук Юридичної Академії ім.Ярослава Мудрого і багатьох інших палаців культури Харкова і області.


Великим досягненням директора і очолюваного ним працездатного колективу, є реалізація інвестиційного проекту, за створення нового виробництва на 80 робочих місць. Здійснення цього проекту, затвердженого Інвестиційної Радою Харківського Міськвиконкому почалося з 2005 року.

 

Створення нового цеху дозволило налагодити випуск елітних виробів, високої якості та сучасних дизайнерських рішень, провести технічне оснащення нового виробництва сучасним високопродуктивним обладнанням закордонним, розробити і впровадити нові економічні й соціальні програми.


Для досягнення нових рубежів, підприємством самостійно, без залучення коштів інвесторів, проведені реконструкція частини виробничих площ, розміром 1100 м2, за рахунок кредитних коштів проведені закупівля, монтаж і введення в дію нового обладнання.
Колектив хоче досягти значних успіхів у роботі разом зі своїм керівником - Скіданова Миколою Олександровичем, людиною роботи, творчого пошуку, високої відповідальності і віри в обране справу.


Зараз Ф.Т.Р. працює прибутково, частка прибутків витрачається на соціальні програми: відпочинок в санаторіях та лікування працівників у стаціонарних лікувальних закладах, надання матеріальної допомоги, безвідсоткових позик терміном до 2-х років, придбання цінного побутової техніки, садівничих будиночків, садових ділянок і на інші потреби співробітників.
Працюючим на підприємстві надаються послуги з розкрою та пошиття виробів, за індивідуальними замовленнями з тканин, надається можливість придбання матеріалів та виробів підприємства.

 

Досягнення Ф.Т.Р.

 

Досягнення підприємства відзначені Почесними грамотами облдержадміністрації Харківської області та міського голови м. Харкова, дипломом зборів ЄБРР (Європейського банку реконструкції і розвитку) за участь у виставці-презентації інвестиційних можливостей України "Україна, погляд в 21 вік".

За сумлінну роботу, професійність та вагомий внесок у розвиток промисловості Харківського регіону, і на честь 10 - ї річниці незалежності України, директор фабрики Скіданов Н. А. нагороджений Почесними грамотами облдержадміністрації, він визнаний за підсумками 2002 року "Діловою людиною року", нагороджений Почесним знаком "Слобожанська Слава". У 2003 році йому присвоєне Почесне звання "Заслужений працівник культури України", в 2006 році нагороджений медаллю "Святий Микола Чудотворець", в 2007 році орденом "За Заслуги" III ступеня.


Н. А. Скіданов щоденно доводить свою активну життєву позицію, своє кредо ділової людини, і це йому вдається. Він неординарна особистість, вимогливий до себе і до працівників, але дуже чуйна людина, відомий своєю благодійною та меценатською діяльністю. Щорічно підприємство перераховує кошти школам, будинку для людей похилого віку "Ветеран сцени", церквам, інвалідам та малозабезпеченим сім'ям.


На громадських засадах М. А. Скіданов виконує обов'язки заст. Глави міжобласного Спілки театральних діячів України, проявляє турботу про підготовку молодих фахівців, він затверджений Головою випускний екзаменаційної комісії Харківського текстильного технікуму, обраний членом наглядової Ради Харківського економічного університету. З 2002 року він обраний Президентом Асоціації підприємств легкої промисловості Харківської області "Співдружність".

 

Ділова активність, великий досвід, бажання бути на рівні високих вимог сучасного життя, уміння дозволити складне питання, виняткова працездатність, дозволяють керівнику та його підприємству досягти нових звершень, визначати долю виробництва та його працівників, дбати про сучасне та майбутнє.

 

Неодноразово, досягнення фабрики театрального реквізиту були темою передач Українського телебачення і радіомовлення, дуже приємно бачити на телеекрані й чути в радіоефірі такі програми.
Це надихає колектив фабрики на нові досягнення.

 

 © 2009 - 2010. Харьківська фабрика театрального реквізиту. Всі права захищені.